OPERACIJA "COVID19 - ZAGOTOVITEV KLJUČNE MEDICINSKE IN OSEBNE VAROVALNE OPREME ZARADI EPIDEMIJE"

V okviru projekta 2711-20-0014 z nazivom »Medicinska in varovalna oprema COVID-19« so bila Bolnišnici za ginekologijo in porodništvo Kranj dodeljena namenska sredstva za sofinanciranje kupljene medicinske opreme znotraj operacije »COVID19 - Zagotovitev ključne medicinske in osebne varovalne opreme zaradi epidemije« in sicer največ do višine zneska 128.460,00 EUR. Sredstva so bila dodeljena za zavarovanje zdravstvenega osebja pred okužbo s koronavirusom (SARS-CoV-2) in pridobivanju nujno potrebne medicinske opreme za uspešno zdravljenje obolelih s COVID-19.

OPERACIJA »COVID19 - ZAGOTOVITEV KLJUČNE MEDICINSKE IN OSEBNE VAROVALNE OPREME ZARADI EPIDEMIJE«

Operacija »COVID19 – Zagotovitev ključne medicinske in osebne varovalne opreme zaradi epidemije«

Operacija je namenjena nakupu medicinske in varovalne opreme, namenjene obvladovanju epidemije COVID-19, vključno s povračilom stroškov za nakupe medicinske in varovalne opreme, namenjene obvladovanju epidemije COVID-19, nastalih od 1. 2. 2020 dalje.

Naložbe operacije COVID 19 sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Cilj projekta je zagotoviti potrebno osebno varovalno opremo za zaposlene in medicinsko opremo za uspešno zdravljenje bolezni COVID-19.

Cilji načrtovanih investicij v opremo v okviru operacije COVID-19 so:

• zagotoviti nujno potrebno funkcionalno – tehnološko ustrezno opremo za zdravljenje bolezni COVID-19;
  • zavarovati zaposlene pred okužbo s koronavirusom (SARS-CoV-2);
  • omogočiti optimalne pogoje za izvajanje zdravstvene dejavnosti;
  • posodobitev potrebne zdravstvene infrastrukture;
  • izboljšati delovne pogoje.

Povezava na spletno stran evropske kohezijske politike v Sloveniji:    http://www.eu-skladi.si/