ZAHVALA

Zmagamo, ko pomagamo

Donacija sredstev kranjski porodnišnici za nakup srčnega defibrilatorja

Ljubljana, 25. september – V humanitarni akciji »Zmagamo, ko pomagamo« je Vzajemna v sodelovanju z Odbojkarskim klubom Triglav Kranj in Leo klubom Ljubljana zbrala del sredstev za nakup nujno potrebnega ročnega srčnega defibrilatorja, ki ga potrebuje kranjska porodnišnica. Gre za dragocen aparat, ki rešuje življenja vsem, ki utrpijo nenadni zastoj srca in dihanja. To je le ena od donacij Vzajemne, ki kot družbeno odgovorno podjetje večkrat priskoči na pomoč slovenskemu zdravstvenemu sistemu.

Direktor sektorja za trženje Vzajemne Dimitrij Šulin in predsednik OK Triglav Kranj Aleš Arnšek sta Bolnišnici zaginekologijo in porodništvo Kranj predala ček v vrednosti 1.800 evrov, s katerimi so prispevali del sredstev za nakup te prepotrebne naprave. Vzajemna je namreč od vsakega zavarovanja, sklenjenega v času letošnjega državnega prvenstva v odbojki na mivki, podarila pet evrov. V okviru akcije »Zmagamo, ko pomagamo« je tako prispevala 1.000 evrov, preostali znesek pa sta prispevala Odbojkarski klub Triglav Kranj in Leo klub Ljubljana.

Dimitrij Šulin, direktor sektorja za trženje Vzajemne, je ob predaji povedal: »Veseli smo, da smo lahko z donacijo prispevali k nakupu srčnega defibrilatorja, ki pomembno povečuje stopnjo učinkovitosti oživljanja in rešuje življenja ljudi. Seveda upamo, da bo potrebe po tem čim manj. V Vzajemni smo se zavezali, da bomo kot zdravstvena zavarovalnica po najboljših močeh prispevali k večji kakovosti življenja in boljšemu zdravju ljudi. Z različnimi aktivnostmi in projekti, ki jih podpiramo, se trudimo spodbujati preventivno ravnanje in osveščati o pomenu zdravega načina življenja.«